Hamam
HAMAMIN TARİHÇESİ


  Kısaca ilk Hamam'ın tarihi Romalılar'a kadar uzanır.Vezüv yanardağının patlamasından sonra küller altında kalan Pompei şehrinde yapılan kazılar,Romalılar'ın kullandıkları hamamları ortaya çıkarmıştır.

  Bu hamamların yalnız temizlik için değil,zevk ve eğlence için de yapıldığı anlaşılmaktadır.Romalılarda sınıf farkı olduğu için hamamlarda kölelerle asillerin giriş kapıları ve yıkandıkları yerler ayrılmıştı.

  Roma hamamlarında buhar banyosu yeri,soğuk ve sıcak su havuzlarıda vardı.B..
İletişim
Yeni Etlik Cad. Osmanlı İş Merkezi No : 103/1-2 Etlik Keçiören / ANKARA

Telefon : Baylar: 0312 321 65 28

Faks : Bayanlar: 0312 321 65 34

E-Posta : info@osmanlihamam.com
İletişim Sayfası
Osmanlı Hamamı'na Hoşgeldiniz
   Osmanlı Hamamında keyifli bir gün nasıl geçer?Öncelik olarak size özel bir soyunma odası tahsis edilir.Bu odada ihtiyacınız olan herşey mevcuttur.Eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi odaya bırakır,peştamalı takar odanızı kilitleyerek ayrılırsınız.

  Çok sayıda soyunma odamız mevcuttur.Ayrıca sıcak soğuk içeceklerinizi içebileceğiniz dinlenme bölümlerimiz vardır.İçeriye girdiğinizde karşınızda büyük bir göbek taşı göreceksiniz.Bu göbek taşı geleneksel türk hamamının bir özelliğidir.İçerde ayrıca 1 adet sauna,5 adet halvet,5 adet duş ve 20 ayrı kurna vardır.Dilediğinizi yapmak size kalmış,ister göbek taşında keyif yapar,ister saunada terler,ister duş alır,ister halvette sakince yıkanırsınız.

  Tabiki hamama girip de kese ve masaj olmadan çıkmak hamam geleneğine aykırıdır.Kesecilerimiz isteğinize göre size kese ve masaj hizmeti vermek için bu hamamda çalışırlar.Bu işlemlerden sonra duşunuzu alıp hamamdan çıkarsınız.

  Size meydancı olan görevli sizi güzelce havlu ile kuruluyarak havlunuzu verir odanıza ya da dinlenme odanıza geçebilirsiniz.
Devamı